Maleisië familiereizen - trishaw

Easy tussen wierooktempels

Pulau Penang met kinderen

Een verblijf op het eiland Penang is een interessante aanvulling op je reis door de combinatie van strand en cultuur. Het historische eiland is met het vasteland verbonden doormiddel van een lange brug en daardoor makkelijk te bereiken vanaf het vasteland. Een bezoekje aan één of meerdere tempels in de stad Georgetown mag eigenlijk niet ontbreken; terwijl je langs glimmende boeddha's en kleurrijke altaartjes loopt kringelt het wierook je tegemoet. Een goedlachse trishaw rijder brengt jou en je kinderen graag naar de mooiste plekjes op het eiland. Ook al kan het strand op Penang volgens ons niet tippen aan de andere Maleisische eilanden, het is prima toeven op het warme zand met uitzicht op zee.

Op Penang verblijf je in een bijzonder hotel met een koloniaal karakter en fijn zwembad midden in het kleurrijke Georgetown. Dit hotel biedt een een comfortabele uitvalsbasis voor alle bijzondere bezienswaardigheden in de stad. Of verblijf in een luxe familie resort aan het geliefde strand van Batu Ferringghi, als je liever voor een strandverblijf kiest. Je zit dan wel wat verder van de stad, maar met je huurauto of een taxi maak je gemakkelijk culturele uitstapjes.

 reisduur

 3 dagen / 2 nachten
vertrek dagelijks en het hele jaar door

 overnachtingen

 2 nachten in een strand resort met zwembad comfort 4/5 (zie overnachten)

 reissom p.p.

 € 58,- stadshotel / € 226,- per volwassene
 € 41,- stadshotel / € 120,- per kind

 
Prijzen zijn op basis van 2 volwassenen en 2 kinderen,
 prijzen o.b.v. andere samenstellingen zijn op aanvraag.

 inclusief

 overnachtingen met ontbijt

 vervoer

 geen

 exclusief

 overige maaltijden

Dag 1 - aankomst Penang

Waarschijnlijk kom je vandaag vanaf het Orang-oetan eilandje bij Bukit Merah of uit de theevelden van de Cameron Highlands. Vanaf de 13 kilometer lange Penang Bridge doemt de skyline van Georgetown op aan de horizon. Het is een drukke, maar interessante stad. Je hebt de volgende dag uitgebreid de tijd om de culturele schatten in het centrum te verkennen. Je vindt je hotel in de stad of, als je voor het luxe resort gaat, reis je door naar het strand van Batu Ferringghi in het noorden van het eiland. Wij vinden de stranden op Penang niet de mooiste stranden voor Maleisië familiereizen, de zee is ook minder geschikt om in te zwemmen of snorkelen. Toch is het strand in het noorden, Batu Ferringghi, erg populair onder locals en toeristen. Je vind er veel resorts, winkels en restaurants. De sfeer is er gezellig en de accommodaties zijn van alle gemakken voorzien. Of je nu in georgetown slaapt of aan het strand, er is volop keuze aan restaurantjes. Penang is namelijk het culinaire eiland van Maleisie.

Maleisië familiereizen - hotel met zwembad
Familiereizen Maleisië - buddha

Dag 2 - Penang

Na het ontbijt in het hotel, kun je de culturele schatten die Penang rijk is gaan ontdekken. De Kek Lok Si Tempel is zeker een bezoekje waard, maar je moet er wel een paar trappen voor op klimmen. Eenmaal boven is het uitzicht verbluffend. In de Thaise Wat Chayamangkalaram kun je een enorme liggende boeddha aanschouwen. Hoewel de tempels op Penang grote toeristische trekpleisters zijn, liet het toch een onuitwisbare indruk op ons achter. Je kunt de stad per taxi bekijken, maar meer bijzonder is een ritje in een trishaw, de Maleisische fietstaxi. Voor circa 10 euro per trishaw kan je een stadstour maken. Je kunt natuurlijk ook lekker relaxen bij het zwembad van je hotel of naar het strand gaan. Het strand leent zich prima voor wandelingen, zandkastelen bouwen of een ritje op een pony. 's Avonds kun je bij je hotel in Georgetown aanschuiven bij een van de hawker's eetstalletjes. Bij Batu Ferringghi kun je de Pasar Malam (avondmarkt) opgaan voor de deur van het resort en lekker eten in een van de restaurantjes. Wij hebben erg lekker gegeten bij de Hawkers Foodcourt aan de overkant van het resort. Hier staan tientallen kraampjes met specialiteiten uit de Maleisische, Chinese en Indiase keuken, maar ook met pizza en frietjes.

Dag 3 - vertrek vanuit Penang

Vandaag een vroege start als je je reis hierna afsluit op het tropische buureiland Langkawi. Met onze bouwsteen Lekker lui Langkawi heb je vier dagen om tussen de wuivende palmen op het witte zandstrand te relaxen. Je bereikt Langkawi in twee uur met de boot vanaf Penang. Deze boot vertrekt om 8.00 uur 's ochtends. Wel vroeg, maar ook fijn omdat je dan nog de rest van de dag op langkawi kan doorbengen.

De boot vertrekt vanaf de haven van Penang, waar een vertegenwoordiger van het autoverhuurbedrijf je huurauto weer kan komen ophalen of waar je gemakkelijk met een taxi vanaf je hotel komt. De boot zelf is overdekt en snel, je zit binnen en de airconditioning kan soms wat fris zijn. We raden je dan ook aan om een trui of vest mee te nemen voor de overtocht.

Je kunt vanaf Penang met je kinderen ook naar het minder bekende deel van Maleisië aan de oostkust. Daar leer je het echte Maleisië kennen achter de schermen met onze bouwsteen Thuis in de kampung, waarbij je in een eigen huisje in een traditioneel vissersdorpje verblijft. Daarna kun je gemakkelijk doorreizen naar de tropische eilandjes aan de oostkust voor een paradijselijk afsluiter van je reis.
Familiereizen Maleisië - Ke Lok Si tempel

Een kijkje in het koloniale stadshotel:

        

Een kijkje in het luxe strand resort:

        

Penang met kinderen te paard
Beste reistijd
Zoals de gehele westkust, kun je Penang het hele jaar door bezoeken.

Stranden
Het woord Pulau, wat in Maleisië eiland betekent, roept meestal associaties op van heerlijke stranden en kraakhelder water. Op Pulau Penang vind je dit helaas niet echt meer. Ooit was Batu Ferringghi in het noorden van Penang een waar paradijs voor hippies, maar vandaag de dag is het de toeristen spot bij uitstek. Je vind hier echter wel goede restaurants voor de deur van je resort, veel winkeltjes, een kleine orchideeën kwekerij en een botanische tuin. Daarnaast is het voor kinderen een leuke plek om op het strand kastelen te bouwen en met andere kinderen te spelen. Bewoners uit de dicht bijzijnde dorpjes verhuren hun pony's voor een ritje langs het strand voor een paar euro. Kortom, het is met je gezin prima vertoeven aan het gezellige strand van Penang.

Eten
Penang is het culinaire centrum van de Nyonya keuken. Een unieke combinatie van de Chinese en Maleisische keuken met zoete, zure, hete en scherpe smaken. Specialiteiten die zeker het proberen waard zijn de fameuze a'ssam laksa' (pittige 'zoete vissoep) en de 'nasi kandar' (Indiase curry). De vele eettentjes op straat staan er bekend om. Gurney Drive is de bekenste eetplek van Penang, veel locals komen speciaal uit Kuala Lumpur om hier te eten.
Deze bouwsteen aanvragen of
terug naar het
bouwstenen overzicht